Z přípravky

KAMARÁDI opět od 3. září 2018 v akci.
Druhý týden bojuje s čipy, zámky, klíči a hlavně s paní učitelkou Jitkou 14 dětí, 5 holčiček a 9 kluků. Navzájem se poznáváme, zvykáme si na nové prostředí a plno nových povinností. Samozřejmě jsme z toho vykulení,  všem se stýská po mamince, ale, co se dá dělat, musíme na sobě pracovat, aby nám první třída neutekla.
Josefínka, Alexandra, Soňa, Bětka a Sofinka, Alex, Alexej, Filípek, Matyášek, Vojtík, Matias, Štěpánek, Harry a Ondřej se navzájem poznávají a musí se naučit spolu vycházet, pomáhat si a respektovat jeden druhého.
V pátek nás vždy čeká počítání knoflíků a hodnocení toho, co se nám povedlo a na čem je potřeba zapracovat. A už také dostáváme úkoly. Fotografie si můžete prohlédnout kliknutím  zde.


 

Vypadá to, že přípravka skončila, ale opak je pravdou. Fotografie z naší práce sice vidět nemůžete, ale to neznamená, že chytáme lelky. Paní učitelka Jitka nás pěkně prohání. Sotva si trochu odpočineme a nadechneme se, už nám připravuje další činnost. Určitě by to ve školce nebyla taková makačka. Šanon už máme plný a naší síť a okna stále zdobí nové výrobky. Teď už je ale jaro, na které jsme dlouho čekali. S maminkami jsme se 2x sešli a společně vyráběli a vždy jsme pro ně napekli dobroty, aby se nám lépe pracovalo. Teď naposledy se nám moc vydařila velikonoční dílna a vše, co jsme v březnu vyrobili, jsme prodávali na Jarmarku. S velkou pomocí maminek byli naše stoly plné pěkných a dobrých výrobků. Ale nejsme stále zavřeni ve škole, chodíme na výlety a procházky a od února plaveme jako delfíni. Několikrát jsme navštívili Toulcův dvůr, Zemědělské muzeum, výstavu Noemova archa, pohádku v Planetáriu, Rudolfinum a do školy za námi přijely Hlavolamy. Ted´ už se těšíme hlavně do přírody, která už celá rozkvetla a sluníčko krásně hřeje.

U zápisu v dubnu musíme dokázat, že jsme v přípravce nebyli nadarmo.

Na konec školního roku nás čeká celodenní výlet na Zámeček Berchtold a moc se těšíme na velkou prohlídku Letiště Václava Havla. Ale ještě trochu práce, abychom si to vysvědčení zasloužili. Kamarádi